اطلاعات بخاری های کارگاهی و بررسی مزایا و معایب آن

اطلاعات بخاری های کارگاهی و بررسی مزایا و معایب آن

اطلاعات بخاری های کارگاهی و بررسی مزایا و معایب آن

Blog Article

بخاری صنعتی نوع خاصی از بخاری ها هستند که توانستند محیطهای بزرگ و وسیع را به راحتی گرم کند استفاده از این بخاری ها برای صنعتگر ها ضروری است


 


 بخاری های تابشی نوع خاصی از بخاری های صنعتی هستند که با استفاده از یک لوله گرما خوار و صفحه انعکاسی و فن مکنده گرمای محیط های بزرگ و تامین می کنند این نوع بخاری ها دارای کنترل بسیار بالا برای استفاده موضعی هستند


 


سامانه های گرمایش تابشی لوله ای که در ایران با عنوان بخاری صنعتی گرماتاب شناخته میشوند، امروزه به عنوان یکتا از پسندیده ترین و مختصر هزینه ترین گونه ها بخاری صنعتی جهت گرمایش کلیه ی فضاهای با ارتفاع بالای 3 متر همانند انواع سالن های بزرگ صنعتی، انبارها، مرغداری ها، گلخانه ها، ایستگاه های مترو، تعمیرگاه های خودرو، آشیانه های هواپیما، فضاهای ورزشی، فضاهای نمایشگاهی و در ضمن گونه ها فضاهای بدون حصار نظیر باراندازها، مصلی ها و پارکینگ های خودرو و … شناخته میشوند.


بخاری صنعتی گرماتاب


بخاری صنعتی گرماتاب


مدلهای ساده فقط دارای یک مشعل و یك فن دمنده می باشند كه در آنها لوله ی آتشخوار میتواند به صورت خطی، دست نویس متقابل و U شكل باشد. مدل خطی ساده و U شكل نسبت به دیگر مدلهای این دستگاهها رایج تر می باشند. این بخاری صنعتی های گرماتاب به چهره مستقل از یکدیگر در سالن نصب میشوند و از این رو خرابی و نقص احتمالی یك گرماتاب اثری بر عملكرد دیگر گرماتاب ها نخواهد داشت. مدلهای خطی به چهره دست نویس متقابل دربرگیرنده دو مشعل و یك فن مكنده در پیکربندی جناغی در واقع مدلهای ساده با یکدیگر ترکیب شده و انتهای لوله های آتشخوار گرماتاب ها به یکدیگر پیوستگی و از راه یك فن مكنده ی مشترك محصولات سوختن بیرون میشود . پیکربندی چند مشعلی از یك یا چند لوله ی سرتاسری تشکیل شده كه این لوله ها بدست چندی مشعل در فواصل مشخص تغذیه می شوند و از راه یك فن مكنده محصولات آفروختگی از انتهای لوله بیرون میشود در طراحی پیکربندی جناغی و چند مشعلی بایستی ترازمند نمودن افت تنگنا در شاخه های گوناگون نیز مدنظر قرار گیرد كه بدین هدف از یك دمپر به ازای هر مشعل استفاده میشود . از مهمترین مشکلات این دو گونه پیکربندی در سنجش با مدل ساده، گزین کردن گرمایش شاخه های مختلف به یکدیگر میباشد؛ چرا كه برای نمونه در چهره هرگونه ایراد در فن مكنده عملكرد كل گردآور با مشكل مواجه خواهد شد و گرمایش كل سالن دچار دهم و برهم کردن میگردد؛ چنانچه در مدلهای ساده فقط گرماتاب معیوب از مدار گرمایش خارج شده و دیگر گرماتاب ها بدون هیچ وجه مشکلی به شغل خود پیوستگی میدهند.


https://www.balatarin.com/permlink/2020/2/13/5259452


مزایای سیستم های بخاری صنعتی ( گرماتاب ):  • عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و تفریق هزینه نگهداری

  • گرمایش سرنوشت باره دربایستن از یک سالن بزرگ

  • جلوگیری از چرخش هوا و حفظ سلامت محیط

  • نصب سریع و رایگان

  • عدم دخالت هوا برای گرمایش

  • كاهش گرادیان دمایی بین كف و سقف سالن

  • احساس دلخواه و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر

  • مستقل بودن هر سامانه

  • گرمایش سریع سالن بعد از روشن کردن سیستم


به عنوان یک تولید کننده بخاری باند صنعتی ، بخاری های باند Shenglong دارای 3 نوع مختلف است: بخاری باند سرامیکی ، بخاری باند میکا ، بخاری باند آلومینیومی. برای اطلاع بیشتر مشتری در مورد این بخاری های باند صنعتی ، مختصراً از مزایای سه نوع بخاری باند ارائه شده است.


1. بخاری باند سرامیکی با صفحه فولادی ضد زنگ بخاری باند سرامیکی چیست؟ بخاری های سرامیکی سیاه با روش خم سیم سیم میکا معمولی ساخته نمی شوند بلکه به روش سرامیکی سیم سرامیکی ساخته شده اند ، بنابراین توان خروجی این بخاری های باند سرامیکی 0.6 1.6 برابر بیشتر از حالت عادی است. بخاری باند سرامیکی از سفال های ابریشمی گرد وارداتی ساخته شده است ، به شکل زرد الاستیک کج شده و وارد حلقه سرامیکی می شود.


بخاری صنعتی


این پوسته از صفحه استیل ضدزنگ ساخته شده در ژاپن ساخته شده است. پنبه عایق بندی شده با درجه حرارت بالا (صفحه فیبر سیلیکات آلومینیومی) در وسط استفاده می شود تا از نشت دما جلوگیری شود.


نوار سرامیکی یک پرسلن با فرکانس بالا با انتقال سریع گرما ، سخت شدن سخت و شکستن آن آسان نیست ، آغوش تغییر شکل درجه حرارت بالا و غیره است.


 لینک های دیگر در این زمینه


http://bookmarkshq.com/story6979483/بخاری-صنعتی-تابشی


http://trackbookmark.com/story6919239/بخاری-صنعتی-تابشی


http://nybookmark.com/story6271766/بخاری-صنعتی-تابشی


 

Report this page